Ana Sayfa >> ÇİĞLİ 5 Eylül 2019, Perşembe 13:42

Çiğli sokaklarında satranç şenliği

Çiğli sokaklarında satranç şenliğiÇocuk ve gençlerin sosyalleşmesi ve spor etkinliklerine katılım noktasında önemli adımlar atan Çiğli Belediyesi, düzenlediği “Sokakta Satranç Var” etkinliğiyle de fark oluşturmaya devam ediyor.
Paylaş  
8
7
7
0

Çiğli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Çiğli İlçe Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Sokakta Satranç Var” etkinliğinde çocuklar yaşadıkları mahallede kurulan masalarda satranç oynuyor. 4 ayrı mahallede gerçekleştirilecek satranç müsabakalarının ilki Maltepe Mahallesinde yapıldı. Çocuk ve gençlerin merak ve hevesle katıldığı ve kıyasıya mücadele ettiği “Sokakta Satranç Var” etkinliği Ataşehir Kasaplar Meydanı, Güzeltepe ve Balatçık mahallelerinde de gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin hem eğlenmesini sağlayan hem de zihinsel gelişimlerine katkı sunan satranç sporuna önem verdiklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 5 ayda birçok satranç organizasyonuna ev sahipliği yaptıklarını hatırlattı. Başkan Gümrükçü, “Özellikle çocuklarımızın evlerinden çıkarak sosyalleştiği ve keyifli vakit geçirdiği alanlar oluşturmaya çalışıyoruz. ‘Sokakta Satranç Var’ etkinliği, bu alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan yalnızca bir tanesi. Türkiye Satranç Federasyonu Çiğli İlçe Temsilciliğine de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. İnsanlarımızı televizyon ve sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırarak, tekrar birbirleriyle kaynaşacakları ve iletişim halinde olacakları projeler üretmeye devam edeceğiz. Ayrıca belediyemiz spor kulübünde de bu yıl satranç branşı açtık. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
ÇİBEM'de yeni dönem için zil çaldı
image Yüzlerce öğrencinin derslerine katkı sunularak öğrencilerin sınavlara hazırlandığı Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezinde (ÇİBEM), 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlandı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü başarı oran...
Satrançseverler Çiğli'de buluştu
image Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen “Zafer, Barış ve Kurtuluş” etkinlikleri kapsamında yapılan Zafer Turnuvası ile Ege Bölgesi’nden tüm satranç severler Çiğli’de bir araya geldi.
Çiğli'de yenileme çalışmaları tam gaz
image Çiğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda ilçede ihtiyaç duyulan alanlara yeni park yapımı ve birçoğunun da yenilenmesi çalışmalarına başladı.