Ana Sayfa >> ALİAĞA 4 Eylül 2019, Çarşamba 13:16

Aliağa Belediyesi Eylül meclisi toplandı

Aliağa Belediyesi Eylül meclisi toplandıAliağa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclisi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde toplandı. Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önerge yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 18 madde tek tek oylandı.
Paylaş  
9
8
8
0

6 Ağustos 2019 meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan Aliağa Belediyesi meclis toplantısı başkanlıktan gelen önergelerin meclis üyelerinin görüşüne sunulmasıyla başladı.

Bilgi İşlem ile Tesisler Müdürlüğü Kuruldu

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında; Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün kapatılarak iş ve işlemlerinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesine aktarılması hususunun görüşüldüğü 1’inci madde oy birliğiyle kabul edildi. Birinci dereceli Bilgi İşlem Müdürü kadrosunun 5393 sayılı Belediye Kanununun 49.maddesine göre ihdas edilmesi yönünde hazırlanan 2 sayılı boş kadro değişikliği cetvelinin onaylanması ve Bilgi İşlem Müdürlüğünün aynı Kanunun 48.maddesine göre teşkil edilmesi hususlarının görüşüldüğü 4’üncü madde oy birliğiyle; Tesisler Müdürlüğü’nün teşkilinin sağlanması hususunun görüşüldüğü 5’inci madde ise oy çokluğuyla kabul edildi.

5393 sayılı Belediye Kanununun 18/n bendi gereğince; mevcut mahalle sınırlarının tespitinin yapılması hususunu kapsayan 3’üncü madde ile takas talebini içeren 2’nci madde oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Komisyondan gelen raporlar

Komisyondan gelen raporlar kapsamında meclis üyelerinin oylamasına sunulan 1-2-3-4-5-6-8-10-11-12-13-14-15-16 ve 17’nci maddelerin komisyonlardan geldiği şekliyle kabulü oy birliğiyle onaylandı. 7’nci ve 9’uncu maddelerin komisyon gündeminde bırakılmasına karar verildi.

Araştırma komisyonu kuruldu

Başkanlıktan gelen önergelerin ve komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinin ardından gündem dışı önerge olarak meclise sunulan Araştırma Komisyonu kurulması önergesi de oy birliği ile kabul edildi. Üç kişiden oluşmasına karar verilen Araştırma Komisyonu’nda Seçil Adalet Işık, Hilal Çelik ve Hakan Turan görev yapacak.

Aliağa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclisi, toplantıya katılmayan meclis üyesi İbrahim Halil Özer’in mazeretinin kabul edilmesi ve bir sonraki toplantının 1 Ekim 2019 Salı günü saat 18.00’da yapılmasına karar verilmesi ile son buldu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
İESOB'dan Aliağa Kaymakamı Tekin'e ziyaret
image İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Kaymakamı...
Aliağa zengin su kaynaklarıyla dikkat çekiyor
image Turizmdeki yüksek potansiyeli ve ticari yatırımların ilgi odağı oluşuyla dikkat çeken Aliağa, tüm bu özelliklerinin yanı sıra yer üstü ve yer altında bulunan su kaynaklarıyla da ön plana çıkıyor.
Aliağa Belediyesi eğitim kurumlarına desteğini sürdürüyor
image Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği desteği sürdürüyor. Park, bahçe ve temizlik konusunda eğitim kurumlarına destek veren Aliağa Belediyesi, 2019/2020 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala ok...