Ana Sayfa >> İZMİR 27 Aralık 2016, Salı 01:41

İzmir'de 10'dan fazla polis merkezi kapatılacak

İzmir'de 10'dan fazla polis merkezi kapatılacakİzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yeni yılda kentteki  polis merkezi sayısını azaltmayı hedeflediklerini belirterek, "Karakolları  korumak, binayı işletmek bize ciddi bir külfet oluyor ve personel konusunda  sıkıntı yaratıyor. 10'dan fazla polis merkezini kapatmak niyetindeyiz." dedi.
Paylaş  
94
86
76
0

İzmir Ticaret Borsasının aralık ayı meclis toplantısına konuk olan  Aşkın, meclis üyelerine polisin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Aşkın, yeni yılda kentteki polis merkezi sayısının azaltmayı  hedeflediklerini dile getirerek, "Her polis merkezinde 20 personelin kalması  gerekiyor. Az sayıda güçlü polis merkezi ve çok sayıda yürüyen araçlı devriye  polis ile kentin içinde olacağız. Yerinde çözülecek olaylar için polis merkezine  gitmeyeceğiz. Karakolları korumak, binayı işletmek bize ciddi bir külfet oluyor  ve personel konusunda sıkıntı yaratıyor. 10'dan fazla polis merkezini kapatmak  niyetindeyiz." diye konuştu.

Yeni yıl ile yeni projeyi hayata geçireceklerini, az sayıda ancak  güçlü polis merkeziyle hizmet vereceklerini kaydeden Aşkın, şu bilgileri aktardı:

"Vatandaşın artık karakola gitme ihtiyacı olmayacak. Polis merkezine  gitmeyi gerektiren çok önemli olaylar olmadıkça biz vatandaşlarımızı merkeze  götürmeyeceğiz. Dolayısıyla biz bütün gücümüzü sokaklarda aktif bir şekilde  asayişi sağlayacak ekiplerle sağlayacağız. Bu projeyle onlarca fazla ekibimiz  olacak. Vatandaşın illa karakola gitmesi gerekiyorsa onu yine biz götüreceğiz. Bu  uygulama için İzmir halkından bize anlayış göstermesini istiyoruz. Bu uygulamanın  daha iyi hizmet verebilmek için gerçekleşmesi gerekiyor."

"2017'de riskler sürecek"

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, iş  dünyasının yeni yıla 2016'dan kalan riskleri taşıyarak gireceğini savundu.

Kestelli, 2016 yılının terör olayları, sığınmacı sorunu ve küresel  piyasalardaki gerginlik nedeniyle zor geçtiğini belirterek, "Yılın bu son  günlerinde gerçekçi bir durum tespiti yapıp beklentileri aktarma gayreti, olsa  olsa memleket sevgisiyle izah edilir. Evet, 2017 yılına, 2016’da yaşadığımız  bütün bu riskleri taşıyarak giriyoruz. En kötüsü geride kaldı mı çok emin  değilim. 2017, dış politikadan küresel ekonomiye, iç siyasetten güvenlik  meselelerine kadar gerçekten risklerle dolu bir yıl olacak." diye konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Keyifli Yaş Alma Kongre ve Fuarı 17 Ekim'de açılıyor
image Bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, 17 Ekim'de kapılarını açmaya hazırlanırken, fuarda birbirinden ilginç 18 atölye çalışması yer alacak.
İzmir'de YİKOB bilgilendirme semineri düzenlendi
image İzmir’de İçişleri Bakanlığı Strateji ve Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülen 'Yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıklarının kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi' projesi kapsamında bilgilendirme semine...
İzmir, gelinlik fuarına hazırlanıyor
image Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 21 Ocak'ta kapılarını açacak.