Ana Sayfa >> SAĞLIK 14 Ağustos 2017, Pazartesi 14:15

Eylül ayında İzmir'e 3 yeni hastane

Eylül ayında İzmir'e 3 yeni hastaneAK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Torbalı ve Ödemiş Devlet Hastanesi ile  Bornova Trafik Hastanesi’nin Eylül ayında  açılacağını müjdeledi.
Paylaş  
91
73
68
0

Saha çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Konak’ta taksici esnafını ziyaret etti. Taksici esnafıyla sohbetinde ekonomideki gelişmelerden bahseden Sürekli daha sonra aynı ilçede bulunan Behçet Uz Çocuk Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek acil serviste sağlık hizmeti alan vatandaşlara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Sağlık çalışanlarıyla sohbet etden Sürekli, sağlık da dahil olmak üzere tüm alanlarda vatandaşların daha iyi hizmet alması için çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade etti. Sürekli, taziye ziyaretleriyle programını sürdürdü.

AK Parti hükümetleri döneminde İzmir’deki sağlık yatırımlarının sürekli arttığına dikkat çeken Sürekli, “Milletimize hizmet etmek için siyaset yapıyoruz. AK Parti iktidarının en başarılı hizmet alanlarından biri olan sağlık hizmetlerinin bugün bulunduğu seviyeyi devam ettirerek, çıtayı daha yukarıya taşıyarak, hizmetlerin gelişmesine katkı sağlamak için elimizden geleni gece gündüz yapacağız. Milletimize karşı olan hizmet borcumuzu bu şekilde ödemiş olacağız. Bu kapsamda Torbalı, Ödemiş ve Bornova Trafik Hastanesi Eylül ayı içinde hizmete girecek ”dedi

ÜLKE EKONOMİSİ GÜÇLENİYOR

Sürekli, Ülke ekonomisinin güçlenmeye devam ettiğini ifade ederek, 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen 2016 ve 2017’de büyümenin sürdüğünü kaydetti. Kanlı darbe girişiminin ardından hükümetin aldığı doğru kararların olumlu sonuçlar verdiğini dile getiren Sürekli, "2016 yılında hükümetimiz yerinde ve doğru tedbirler aldı. Bu tedbirler ülkemizin büyük badireleri kısa sürede atlatmasına olanak tanıdı. Bu sayede 2017’ye de güçlü bir başlangıç yaptık ve yüzde 5 büyüme performansını yakaladık." diye konuştu.

Türkiye’nin her yıl yüzde 5’in üzerinde büyümesi gerektiğine işaret eden Sürekli, ekonomide büyümenin sürdürülebilirliği için çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamda tarım ürünlerinin değerinde satışa sunulabilmesi amacıyla oluşturulan "Ürün İhtisas Borsası"nın en kısa süre içinde faaliyete başlayacağını belirtti.

Sürekli konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Biz her yıl yüzde 5’in üzerinde büyümek zorundayız, çünkü her yıl bir milyon gencimize iş bulmak zorundayız. İhracatımız artıyor. Temmuz ayında yüzde 27,8 artışla 12 milyar 700 milyon doları yakaladık. Sanayi ciro endeksi de ekonomiye güven ve hizmet endeksi de arttı. Ekonomide iyi sinyaller alıyoruz. Türkiye’de yeni bir borsa kuruluyor. Bu borsanın adı Ürün İhtisas Borsası. Tarım ürünlerinde tıpkı hisse senetlerinde olduğu gibi teminat karşılığı alınan senetlerin borsada işlem yapılmasını, dünyaya açılmasını sağlayacağız. İnşallah bu uygulamayı kısa sürede faaliyete geçireceğiz ve tarım ürünlerinin değerinde satılmasını sağlamış olacağız."


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
İzmir'de 8 hastanede başhekim yok
image Sağlık Bakanlığı iki ay içerisinde Türkiye genelindeki halk sağlığı müdürlükleri ve genel sekreterliklerin kapatılarak 'İl Sağlık Müdürlüğü' çatısı altında toplanmasına karar verirken, İzmir'deki 8 hastaneye henüz baş...
AIDS hastalığı tarihe karışabilir
image Dünyada her yıl milyonlarca insanın ölümüne yol açan AIDS hastalığı önümüzdeki yıllarda tarihe karışabilir. Genetik bilimciler HIV ile mücadelede çok büyük bir adım attı. Bilgisayarlardaki "kopyala yapıştır" yöntemini...
İzmir'e bir dijital hastane daha
image İzmir’in Bornova semtinde bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda planlanan 200 yataklı Dijital Bornova Devlet Hastanesi dün Poliklinik hizmeti vermeye başladı.