Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 20 Eylül 2016, Salı 09:05

Twitter'da 140 karakter sınırına düzenleme

Twitter'da 140 karakter sınırına düzenlemeTwitter uzun zamandır beklenen yeniliği sonunda yapıyor. Artık tweet'lerinize koyduğunuz GIF, video gibi birçok eklenti 140 karakter dahilinde sayılmayacak.
Paylaş  
79
96
85
0

Twitter’da uzun süredir beklenen güncelleme sonunda geldi. Bundan böyle tweet’lere yapılan eklemeler 140 karakter sınırını etkilemeyecek.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan duyuruda Twitter’ın belli düzenlemeler ve sadeleştirmelere gideceği açıklanmıştı.

Bundan böyle tweet atarken video bağlantıları, GIF, anket ve alıntılar 140 karakter sınırından alan harcamayacak.

Ayrıca, tweet yanıtlama ve etkileşim konusunda da birçok yeniliğe de gidiliyor. Test aşamasında olan yenilikler arasında @isim bölümünün 140 karakterden sayılmaması da yer alıyor. Ayrıca web adresleri de sayım dışı kalacak. Böylece cevap yazarken net 140 karakter üzerinden hesaplanacak.


Kaynak: Gazete Duvar


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
İzmir Tarih Mobil Uygulaması için halk oylaması başladı
image İzmir Tarih mobil Uygulaması, bu yıl 17. kez düzenlenen Altın Örümcek Yarışmasında Mobil Uygulama/Hizmet dalında ön değerlendirmeden geçerek finale kaldı.
Akıllı cihazlara koruma kalkanı
image Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi Mert Kılıç, internet üzerinde bir tehdit oluşturan hackerlara karşı, tek bir panel ve cihaz üzerinden engelleyebilen siber güvenlik cihazı geliştirdi.
Zeynep Erkunt Armağan: "Tarıma, bilim ve teknoloji yön veriyor"
image TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulan Motor Mükemmeliyet Merkezi'nin çalıştayına katılan Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, Türkiye için yerli motor üretimi yapmanın artık kaçınılma...