Ana Sayfa >> SEFERİHİSAR 4 Eylül 2019, Çarşamba 13:00

Seferihisar'da kadın zabıtalar sayesinde çarşı pazar daha huzurlu

Seferihisar'da kadın zabıtalar sayesinde çarşı pazar daha huzurluSeferihisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde çalışan kadın sayısı 2’den 8’ye yükseldi. Kadın zabıtaların çarşı ve pazarda görev almasıyla, yapılan denetim ve ceza uygulamalarında yaşanan gerginlikler azalmaya başladı.
Paylaş  
8
7
7
0

Seferihisar Belediyesinde çalışan kadınlar, “erkek mesleği” olarak bilinen birçok işi yaparak ezber bozuyor. Son olarak Zabıta Müdürlüğünde çalışan kadın sayısı 2’den 8’e yükseldi. Seferihisar Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinden 5.’si olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” kapsamında, kadın zabıtalar belediyenin tüm çalışma alanlarında aktif rol alıyor. Seferihisar’da pazar yerleri, kaldırım işgalleri ve iş yeri denetimleri konusunda görev yapmaya başlayan kadın zabıtalar, hem esnaf hem halk tarafından memnuniyetle karşılanıyor. 

Zabıta Müdürü Selma Ök, “Erkeklerin ön planda olduğu bir görev olarak bilinen zabıta memurluğuna kadın elinin değmesi, kavgaları azalttı. Kanuna aykırı bir olayı tutanak altına alacağımız, ceza yazacağımız zaman bizle seslerini yükseltmiyorlar” diye konuştu. 
Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Kadınlarımız erkek egemen olan iş alanlarında varlıklarını arttırdıkça biz daha da ileriye gideceğiz. Yaşanan kadın cinayetleri, kadına şiddet haberleri geçen her gün daha da fazlalaşıyor. Bunun önüne geçebilmek adına kadınlarımızın aile ve toplum hayatında güçlenmelerini sağlayacak projeler üretiyoruz” dedi.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Başkan Yetişkin'den gençlere Samos ödülü
image Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar’da liseyi birincilikle bitiren gençleri Yunanistan’ın Samos Adası gezisi ile ödüllendirdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılı coşkuyla kutlandı
image Tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması yoğun bir katılım ile saat 10:00’da çelenk sunumu ile başladı.
Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden skandal 'Hero' fotoğrafı!
image İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Mustafa Kaya, FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alındı. Mustafa Kaya'nın sosyal medya hesabında, taş üzerine sprey boyayla yazılmış 'hero' yazısı önünde çe...