Ana Sayfa >> ÖDEMİŞ 4 Eylül 2019, Çarşamba 14:36

Ödemişli müteahhitler, kayıt altına alınacak

Ödemişli müteahhitler, kayıt altına alınacak'Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik' hakkında oda üyesi müteahhitlerin yaşayabilecekleri sıkıntı ve sorunların önüne geçebilmek ve mağduriyet yaşamamaları için Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO) öncülüğünde bir toplantı gerçekleştirildi.
Paylaş  
8
7
7
0

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO) öncülüğünde 'Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik' konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Mimarlar Odası Başkanı Şener Kırsoy, Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür vekili Nermin Pervan, ÖTO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Tülin Bozoğlu, İnşaat Mühendisleri Odasından Yüksel Erçoban ve Önal Mimarlıktan Tarık Önal katıldı. 

Yeni yönetmeliğin devreye girmesi ile oluşacak yeni şartlar ve düzenlemeler hakkında görüş alışverişi yapılan toplantıda, ÖTO üyelerinin talepleri doğrultusunda mağduriyet yaşatmamak adına alınabilecek önlemler değerlendirildi. 
Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, verdiği bilgide, “Önümüzdeki dönemde planlanabilecek yeni faaliyetler ile oda üyeleri ve sektör temsilcilerinin taleplerinin karşılanarak konu hakkında hakimiyet kurmalarını sağlayacak faaliyetler hakkında görüşüldü.” dedi. 
Yeni yönetmelik konusunda yaşanabilecek sıkıntılar konusunda da görüşmeler yaptıklarını kaydeden Eriş şunları söyledi: "Oda olarak özellikle inşaat konusunda faaliyet gösteren üyelerimizi ilgilendiren 'Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik’ devreye girmiş bulunmaktadır. Yaptığımız toplantı ile yeni yönetmelik gereği odamız üyelerinin yaşayabileceği sıkıntı ve sorunları değerlendirmiş bulunmaktayız. 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' verebilir olan kurumumuzun oda üyelerimizden talepler toplayarak bir an önce faaliyete geçeceğini bildirmek isterim.”

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Ödemiş Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı yapıldı
image Ödemiş Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Eriş başkanlığında yapıldı. Bir aylık aranın ardından 23 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı, 21.00’da başlayıp 01.20’da sona ererken ...
Ödemiş Ticaret Odası, ihracat eğitimlerine devam ediyor
image Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO), Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Üreticileri Dış Ticaret Kapasitesinin Arttırılması projesi kapsamında, katılımcı firmalar için uluslararası pazarlama ve marka iletişimi eğitimi verdi.
Ödemiş'te 17 yaşındaki gencin borç intiharı...
image İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde oturan 17 yaşındaki Caner Taşpınar, iddiaya göre borcu olduğu için bunalıma girerek kendini odasında iple asarak intihar etti.