Ana Sayfa >> MENDERES 1 Şubat 2017, Çarşamba 09:36

Menderes Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci

Menderes Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinciMenderes Belediyesi’nde çalışan 82 kadrolu işçi için Belediye İş Sendikası ve Menderes Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Paylaş  
79
284
80
0

Menderes Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 82 kadrolu işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Menderes Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen imza törenine işçilerde katıldı. 2017- 2019 yıllarını kapsayan sözleşme ile işçiler ilk yıl yüzde 9 ikinci yıl yüzde 10 zam alacak.

Kardeşlerimiz için

İmza töreninde konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Çalışma arkadaşlarımız bizim kardeşlerimizdir. Kardeşlerimiz için en iyisi neyse onu yapmanın arzusundayız. Bu anlayışla belediyemizin mali yapısının elverdiği en yüksek şartları zorlayarak sözleşmeyi gerçekleştirdik.  İşçi kardeşlerimizin mutlu olacağı bir toplu sözleşmeye imza attık. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemiz için çalıştığımız arkadaşlarımıza emeklerinin hakkını verdik.  Menderes’te toplu sözleşmeye değil, mutlu sözleşmeye imza atmış olduk. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Başkan Soylu’ya Teşekkür

Belediye İş Sendikası İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Metin Şanlı da, “ Toplu iş sözleşmemizi Menderes Belediyemizle imzalamanın mutluluğunu tüm işçi kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Menderes Belediye Başkanımız Bülent Soylu ile yaptığımız görüşmede bizlerin taleplerini geri çevirmedi. İşçinin hakkını koruyan, emekçi dostu bir başkan olarak bizlerin her zaman yanında olduğu için kendisine teşekkür ederiz” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
İEF'de Menderes rüzgarı
image 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) yer alacak Menderes Belediyesi, ilçeye özgü ürünler ve simgelerle tanıtım yapacak
Başkan Kayalar'dan sergiye davet
image Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, yangın mağduru ailelerin çocuklarına destek için düzenlenecek geceye tüm İzmirlileri davet etti.
Antik kentte kaçak kazı yaparken yakalandılar
image İzmir'in Menderes ilçesindeki Notion Antik Kenti'nde kaçak kazı yaptığı belirtilen 5 şüpheli yakalandı.