Ana Sayfa >> MENDERES 28 Ocak 2017, Cumartesi 17:13

Fırat Çakıroğlu'nun adı Menderes'te yaşayacak

Fırat Çakıroğlu'nun adı Menderes'te yaşayacakEge Üniversitesi'nde öldürülen ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adının verildiği spor kompleksi açılışında konuşan AK Partili Belediye Başkanı Bülent Soylu gözyaşları içinde Özlem Çakıroğlu'na seslendi. Soylu, "Şimdi referandum var diye oğlunun adını verdiysek şerefsizim, namussuzum namerdim" dedi.
Paylaş  
85
75
60
0

Üniversitesi'nde öldürülen ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adının verildiği spor kompleksi açılışında konuşan AK Partili Belediye Başkanı Bülent Soylu gözyaşları içinde Özlem Çakıroğlu'na sesledi. Soylu, "Anacığım; yiğit oğluna adayarak buraya başladık. Şimdi referandum var diye oğlunun adını verdiysek şerefsizim, namussuzum namerdim" dedi.

Menderes Belediyesi, 20 Şubat 2015 yılında Ege Üniversitesi'nde çıkan kavgada öldürülen ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adını taşıyan spor kompleksini açtı. Açılışa, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Çakıroğlu'nun annesi Özlem Çakıroğlu ve babası Fuat Çakıroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Kompleksi açılışında konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Ülkücü kardeşlerim; yaşadığınız acının aynısını ben de yüreğimin en derinlerinde hissediyorum. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu; şerefimizdir, namusumuzdur, onurumuzdur. Fıratımızı bizden aldılar ama bugün bin Fırat ile buradayız. Bu millette bu iman, bu yürek ve bu cesaret olduğu sürece bizi ne bölebilirsiniz ne de bize diz çöktürebilirsiniz. Biz Türkiye'nin 7. büyük ilçesiyiz ama Türkiye'nin halı sahası olmayan tek ilçesi idik. Kan kustuk, 'kızılcık şerbeti içtik' dedik. Yılmadan gençlere verdiğimiz sözü yerine getirdik.

Önümüzde farklı bir süreç var. Milli ve manevi değerlerden uzak, çamur siyaseti yapanların söyleyeceklerini bildiğim için şimdiden cevap vermek istiyorum. Yüreği en çok yanan şehidimizin annesine seslenmek istiyorum; anacığım buraya oğlunun ismini verdik inan ki şerefimizle namusumuzla buraya yiğit oğluna adayarak başladık. Referandum var diye yaptıysak şerefsizim, namussuzum namerdim. Şehidimizin adını ölümsüzleştirdiğimiz tesisimizin bütün ilçesine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. İnşallah Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin" diye konuştu. Başkan Soylu, gözyaşlarını tutamayınca konuşmayı yarıda kesti. 

'ARTIK ACI HİSSETMİYORUM'

Çakıroğlu'nun annesi Özlem Çakıroğlu da gözyaşları içinde oğlu ile ilgili bir anısını anlattı. Oğlu ile ilgili sözlerin kendisini çok gururlandırdığını söyleyen Özlem Çakıroğlu, "Artık acı hissetmiyorum çünkü görüyorum ki bir sürü evladım oldu. Oğlum sporu çok severdi. Basketbolla ilgileniyordu. Daha sonra boks ile ilgilendi. Bu yüzden bu spor kompleksine adı verildiği için çok teşekkür ediyorum. Ayrı bir mutluluk. Onun adı ölümsüzleşti. Bir de kütüphanesinin olmasını çok isterdi. Kitaplarını almaya başlamıştı. Kütüphaneye de ismi verildi ve ölümsüzleşti. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve ekibine, Menderes halkına teşekkür ediyorum. Oğlum Almanya'dayken bir arkadaşı ile bankta oturuyor. Ay çıkmak üzere. Arkadaşına demiş ki 'O aya gideni tanıyor musun? O, aya ismini ölümsüzleştirerek gitti. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, benim de ismim ölümsüzleşsin' diyor. Dediğini yapan bir çocuktu bunu gerçekleştirerek gitti. Eminim bize gülen gözleri ile bakıyor" diye konuştu.

'ŞEHİTLİK HERKESE NASİP OLMUYOR'

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da şahadetin çok yüce bir makam olduğunu, herkese nasip olmadığını belirterek, "Rabbim inşallah o makamı bize de nasip eder. Bugün Türkiye olarak bir beka mücadelesi içerisindeyiz. Yedi düvel birleşmiş, ülkemiz üzerinde oyun oynama içerisindeler. Biz bir ölüyoruz, bin diriliyoruz. 15 Temmuz'da oyunlarını öyle bir noktaya getirdiler ki, idareyi ele geçirmeye çalıştılar. Hamdolsun ki bu vatan aşkı ile yanan milyonlar sokağa indi ve bu hainlere 'dur' dedi. Fıratlar, Fethi Sekinler olduğu sürece kimse bize esaret boyunduruğu takamayacaktır" diye konuştu.

 Türkiye'nin içinden geçtiği süreçte siyasi ve şahsi hesapların hepsinin kenara atılması gerektiğini vurgulayan Kaya, "Birlikte hareket ediyoruz. Gönül ister ki bu duruşu tüm siyasi partilerimiz göstersin ama maalesef Kandil'in sözcüsü haline gelmiş HDP ile hala o eksende siyaset yapan çizgi de bizi çok rahatsız ediyor. Biz Meclis'te hepimiz yemin ediyoruz. Hepimizin hedefi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu devletin muhasır medeniyet seviyesine gelmesi. Bölücülerle siyasi hesaplar için bir araya gelenleri bu milletin kabul etmeyeceğini biliyoruz. Tek hedefimiz var; Fırat'ın hedefi neyse bizim hedefimiz de aynıdır. Yolumuz aynı yoldur. Bu hainlere söylüyorum; bu ülkeyi size böldürmeyeceğiz. Bu ay yıldızlı bayrağı indirtmeyeceğizö dedi. 

'YİĞİT BİR KARDEŞİMİZDİ'

Açılışa katılan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da, spor kompleksine Çakıroğlu'nun adının verilmesi dolayısıyla teşekkür etti. Karataş, şöyle konuştu: "O evladımızdı. Tanıdığımız, sohbet ettiğimiz yiğit bir kardeşimizdi. Vatan aşkı ile dolu olan Fıratımızın gerekli eğitimi alıp sonra da Türkiye Cumhuriyet Devleti'ne hizmet etmekten öte bir amacı yoktu. Şehit edilen bu yolda birçok Fıratımız da şehit edildi. Fırat'ı eğer tanımış olsaydınız öğrenimini bitirdikten sonra liderlik vasfı olan ve hizmet yönünden kabiliyeti olan bir kardeşimiz olduğunu görürdünüz. Kaybımız çok büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kurulmadı. Bu canım vatanımızı parçalama arzusunda olan hainler her zaman oldu. 1980 öncesine bakıldığında Türkiye'yi bölme amaçlı yola koyulan birçok terör örgütü olmuştur. Binlerce ülkücü o zaman da devleti böldürmemek için kan döktüler."

AMAÇLARI DEVLETİ BÖLMEK, PARÇALAMAK

Konuşmasında terör örgütlerini lanetleyen Karataş, 1980 sonrası başlayan PKK terör örgütünün başlattığı katliamın amacının devleti bölmek, parçalamak olduğunu belirterek, "O günden bugüne kadar bu devleti böldürmeme adına mücadele eden birçok polisimiz, askerimiz, vatandaşımız şehit olmuştur. FETÖ terör örgütü de alttan alttan Türkiye'yi bölme adına bu terör örgütleri ile beraber olmuştur. Yanlış yapıldıysa ders alınması lazım. Ders alındığı kanaatindeyim. Herkes şapkasını önüne koyup düşünecek. Kutuplaşma da bu ülkeyi sıkıntıya sokuyor. Referandum öncesi şimdiden bu kutuplaşma milletin hayrına değildir" diye konuştu.

Menderes Belediyesi tarafından Cüneytbey Mahallesi'nde yapımı tamamlanan spor kompleksi, 7 bin 600 metrekare alana kuruldu. Tesiste iki halı saha, bir basketbol sahası, bir tenis sahası, bir sosyal tesis ve bir tartan pist sporseverler için hazırlandı. Projede ayrıca vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri iki katlı sosyal tesis de bulunuyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
İEF'de Menderes rüzgarı
image 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) yer alacak Menderes Belediyesi, ilçeye özgü ürünler ve simgelerle tanıtım yapacak
Başkan Kayalar'dan sergiye davet
image Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, yangın mağduru ailelerin çocuklarına destek için düzenlenecek geceye tüm İzmirlileri davet etti.
Antik kentte kaçak kazı yaparken yakalandılar
image İzmir'in Menderes ilçesindeki Notion Antik Kenti'nde kaçak kazı yaptığı belirtilen 5 şüpheli yakalandı.