Ana Sayfa >> GÜZELBAHÇE 30 Ocak 2017, Pazartesi 19:16

Güzelbahçe'de 'Cumhuriyet ve Kadın' etkinliğine yoğun ilgi

Güzelbahçe'de 'Cumhuriyet ve Kadın' etkinliğine yoğun ilgiTiyatro sanatçısı ve yazar Utku Erişik ile tarihçi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, Güzelbahçe’de “Cumhuriyet ve Kadın” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Paylaş  
68
74
90
0

Güzelbahçe Belediyesi ve Teos Sakin Rotary Kulübü'nün işbirliğiyle “Cumhuriyet ve kadın” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Tiyatro sanatçısı ve yazar Utku Erişik ile tarihçi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit söz aldı.

Tiyatro sanatçısı Utku Erişik, Kurtuluş Savaşında cephe gerisinde görev alan isimsiz kahraman Türk kadınlarının öykülerini slayt eşliğinde  tiyatral gösteri şeklinde anlattı. İzleyenlerden coşku dolu alkış aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, “Atatürk ve Türk Kadını” adlı bir sunum yaptı.Başyiğit cumhuriyet dönemine damga vuran kadınları anlattığı sunumunun sonunda günümüzde yaşananlara da değinerek, “Dünyada herkesin koşarak gittiği yerler demokratik cumhuriyetle yönetilen ülkelerdir. Bu ülkede eğer cumhuriyet elden giderse en çok kaybedecek olanlar kadınlardır. Bu nedenle kadınların çığlığı karanlığı yırtacak diyor ve her  Türk kadınının bu cumhuriyete borçlu olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Gösteri sonunda Teos Sakin Rotary Kulübü Başkanı Ramiz Cepkenli birer buket çiçek ve anı objesi sundu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Güzelbahçe'de nikah kıydırmak sadece 1 lira
image Hükümetin müftülüklere nikah yetkisi vermesinin ardından, Güzelbahçe’de belediye sınırlarında nikah kıydırmanın bedeli 1 lira oldu.
Güzelbahçe alevler içinde: Otoyol kapatıldı!
image Güzelbahçe ilçesinde makilik alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edildi.
Güzelbahçe'de yangın: İki restoran ve Sahil Güvenlik binası yandı
image İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bir restoranda sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangında 2 restoranın yanı sıra Sahil Güvenlik Binası da büyük zarar gördü.