Ana Sayfa >> GÜZELBAHÇE 1 Mart 2016, Salı 20:23

KARBEM'den YGS'de büyük başarı

KARBEM'den YGS'de büyük başarıKarabağlar Belediyesi tarafından kurulan ve bin 200 öğrencinin ücretsiz eğitim gördüğü KARBEM’de eğitim gören ve YGS’ye giren 324 öğrencinin tamamı barajı geçerek yüzde 100 başarı yakaladı.
Paylaş  
37
50
32
0

Eskiizmir’de bulunan KARBEM’in 8’inci sınıf  veli toplantısına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da katıldı. Eğitime büyük önem verdiklerini belirten Selvitopu, ailelerin çocuklarını bu dershaneye göndererek onlara destek sağladıklarını ve bu desteği vermeye her zaman devam edeceklerini söyledi. KARBEM’in şubesini başka mahallelerde de açmak için yer araştırması yaptıklarını ifade eden Başkan Selvitopu’na veliler de, öğrencilerine bu fırsatı sağlamasından dolayı teşekkür ettiler.

YGS’de yüzde 100 başarı yakalandı

KARBEM’de eğitim gören ve YGS’ye giren 324 öğrencinin tamamının barajı geçerek yüzde 100 başarı yakalamasından gurur duyduklarını ifade eden Başkan Selvitopu,  “Onların başarısı bize şevk veriyor.  Bu başarıda en büyük pay sizlerin. Diliyorum istedikleri bölümleri kazanarak bu ülkeye faydalı birer insan olarak yetişirler.” Dedi.

Buralara gelmek hayal değil

Köyde yetiştiğini ve babasının Almanya’ya giderek kendisini okuttuğunu hatırlatan Başkan Selvitopu,  “Bunlar hayal değil. Ben bu konumlara geldim, bütün gençlerimiz de bunları yapabilirler. Amacımız çocuklarımızın daha iyi yetişmesini sağlamak. Yarın sizlerin de çocukları umarım ülkemizi yönetirler. Bilgili, donanımlı ve yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyaç var. Çocuklarınız bize emanettir. Biz de anneyiz, babayız. Onlar ne kadar donanımlı yetişirse bu ülke fayda görür amacımız da bu.” ifadesini kullandı.

Başkan Selvitopu daha sonra YGS’de barajı geçen öğrencilerin bulunduğu sınıfları ziyaret ederek onları tebrik etti.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Güzelbahçe'de nikah kıydırmak sadece 1 lira
image Hükümetin müftülüklere nikah yetkisi vermesinin ardından, Güzelbahçe’de belediye sınırlarında nikah kıydırmanın bedeli 1 lira oldu.
Güzelbahçe alevler içinde: Otoyol kapatıldı!
image Güzelbahçe ilçesinde makilik alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edildi.
Güzelbahçe'de yangın: İki restoran ve Sahil Güvenlik binası yandı
image İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bir restoranda sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangında 2 restoranın yanı sıra Sahil Güvenlik Binası da büyük zarar gördü.