Ana Sayfa >> GÜZELBAHÇE 23 Haziran 2016, Perşembe 12:40

Güzelbahçe'de kadınlar haklarının farkında

Güzelbahçe'de kadınlar haklarının farkındaGüzelbahçe Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği arasında Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) kapsamında protokol imzalandı.
Paylaş  
54
81
51
0

Güzelbahçe Belediyesi Kültür Merkezi Meclis Salonu'nda yapılan protokolü Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, KİHEP program koordinatörü Zelal Ayman ve KİHEP eğitimcisi Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Avukat Zeynep Ferda Demirbaş imzaladı.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ''Bu protokol bundan sonraki yapacağımız çalışmaların hukuki olarak önünü açacaktır. Sertifika alan her kadın önümüzdeki programlarda da aktif rol oynayarak bu sayıyı katlayarak büyütecektir'' dedi.

KİHEP koordinatörü Zelal Ayman ''1993 yılında yola çıktığımız dernek çalışmalarımız kadınlarımız sayesinde aralıksız olarak uygulanıyor. Yereldeki kadınlara ulaşmamızı, kadınlarımızla bağ kurmamızı  sağlayan bu çalışmalar bize ilk günkü gibi heyecan veriyor. İzmir belediyeleri içinde bu protokole ilk imza atan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'yi kutluyor, teşekkür  ediyorum''dedi.

KİHEP eğitimcisi Güzelbahçe Meclis Üyesi Avukat Zeynep Ferda Demirbaş da'' 22 akadaşımızla 16 hafta eğitim yaptık. Bu eğitim sayesinde bir farkındalık yarattığımıza inanıyorum. Bize eğitim boyunca destek olan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İnce'ye ve CHP İlçe Başkanımız Kazım Çam'a teşekkür ediyorum''dedi.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
Güzelbahçe'de nikah kıydırmak sadece 1 lira
image Hükümetin müftülüklere nikah yetkisi vermesinin ardından, Güzelbahçe’de belediye sınırlarında nikah kıydırmanın bedeli 1 lira oldu.
Güzelbahçe alevler içinde: Otoyol kapatıldı!
image Güzelbahçe ilçesinde makilik alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edildi.
Güzelbahçe'de yangın: İki restoran ve Sahil Güvenlik binası yandı
image İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bir restoranda sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangında 2 restoranın yanı sıra Sahil Güvenlik Binası da büyük zarar gördü.